Electrician Automatizari

  • Home
  • Electrician Automatizari

Candidatul ideal:

  • Experienta anterioara in domeniul electric si automatizarilor;
  • Capacitatea de a citi si interpreta scheme electrice si planuri tehnice;
  • Experienta in montarea, cablarea si intretinerea tablourilor electrice;
  • Cunostinte solide in domeniul echipamentelor electrice si electronice;
  • Abilitati excelente de rezolvare a problemelor si de diagnosticare a defectiunilor;
  • Capacitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
  • Atentie la detalii si respectarea normelor de siguranta;
  • Calificare in domeniul electric sau tehnic.

Responsabilitati:

  • Instalarea, intretinerea si repararea sistemelor electrice si automatizarilor industriale;
  • Identificarea și remedierea defectiunilor intr-un mod eficient și precis;
  • Testarea echipamentelor pentru a asigura funcționarea corecta;
  • Colaborarea cu echipa tehnica pentru a asigura buna funcționare a echipamentelor;
  • Respectarea normelor de siguranta si a reglementarilor in vigoare;
  • Documentarea corecta a interventiilor si a lucrarilor efectuate.

    Translate »